E Diel, 2018-12-16, 11:48 AM
Welcome Guest | RSS

"Zef Lush Marku" II-1

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tutoriale » Tutoriale » Blockimi i web siteve pa program
Blockimi i web siteve pa program
MariWanaDate: E Mërkurë, 2010-03-31, 4:57 PM | Message # 1
Private
Group: Moderators
Messages: 14
Reputation: 0
Status: Offline
Qe nje menyr e cila i bllokon faqet qe te mos hapen ne kompjuterin tuaj... tani mund ti ruani femijet nga xxx faqet.

hapim: local disk C shkoj windows/system32/drivers/etc/hosts

ket fajt hosts e hapim me notepad dhe nen "127.0.0.1 localhost"
e shkruani ." 127.0.0.2 www.xxxfaqja.com " dhe e bani save

tani provoni a do te ju hapet faqja

per ti bllokuar website tjera shkruani "127.0.0.3 www.xxxfaqja2.net ".

 
Forum » Tutoriale » Tutoriale » Blockimi i web siteve pa program
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright Nusret © 2018
Powered by: Papucja