Login form

Main » 2010 » Mars » 7 » Barcelona pëson , Reali kryeson
3:16 AM
Barcelona pëson , Reali kryeson
Këtë javë Barcelona barazoi kundër Almerias me rezultat 2-2 , ndërsa Reali triumfoi ndaj Sevillës me rezultat 3-2 .

Në minutën 12 shënoi gol Cisma në anët e Almerias , pas 30 minutave më saktësisht në minutën 42 shënoi argjentinasi Leo Messi në anët e Barcelonës dhe me rezultat 1-1 mbyllet pjesa e parë .

Ibrahimovic ndëshkohet me karton të kuq në minutë 60 dhe përjashtohet nga ndeshja.

Në minutën 57 shënon autogol Puyol dhe dërgoi në epërsi Almerian , pas 9 minutave shënoi përsëri i shpejti Messi dhe barazoi rezultatin.

Ndërsa Reali pas shumë mundimeve arriti që më në fund të shijojë vendin e parë .

Xabi Alonso shënoi autogol në minutën e 10 të ndeshjes dhe me rezultate 0-1 për Sevillën u mbyll pjesa e parë .

Në pjesën e dytë shënoi përsëri Dragutinovic për Sevillën dhe bëri rezultatin 0-2 , pas 8 minutave shënon i "madhi" C.Ronaldo dhe zbut rezultatin në 2-1 .

Mbretërit ishin të pandalshëm , pas 4 minutave shënon spanjolli Ramos dhe barazon rezultatin ,
pastaj në minutën 90 shënon Van Der Vart dhe vulos rezultatin në 3-2 .