E Mërkurë, 2020-05-27, 2:52 AM
Welcome Guest | RSS

"Zef Lush Marku" II-1

Menu Kryesore
Section categories
Voto
Rate my site
Total of answers: 22
Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form

File Catalog

Main » Files » My files

Detyra në Informatik
[ Download from this server (3.26 Mb) ] 2010-03-11, 3:59 AM

A  

Hapeni fotografinë pare.jpg. dhe ndryshoeni madhësinë e letrës nëW-25cm H-35cm

1.     Me ndihmën e mask tool-it selektoni personazhin e fotografisë

2.     Bëni objekt nga selektimi i bërë.

3.     Fshieni prapavijën dhe krijoni prapavijën me ngjyrë pink

4.     Në objektin me personazh rregulloni color balance cyan-red në -50, mag.- green në 0 dhe yellow-bl. në 50

5.     Ndajeni personazhin për gjysmë dhe vendosni objektet e fituara mbrapa personazhit.

6.     Krijo drejtkëndësh të kuq në gjysmën e personazhit dhe zvoglojeni transparencën në 30%

7.     Bëni objekt prej syrit të djathtë me ndihmën e selektimit dhe si nën 6. rregulloni color balance të jetë me ngjyrë kaltërt të hapur (transparenca në 80%) 

8.     Njësoj për buzë në gjysmën e djathtë

9.     Krijoni titull me ngjyrë të zezë dhe me hije të verdhë e pastaj me veglën interactive object transparency  rregullo transparencën (pastaj pjesa plotësuese të titullit me smallglow të bardhë)

10. Krijo posht drejtkëndësh të kaltërt, pjerrtësoje dhe në të shkruaje emrin, mbiemrin dhe klasën.


Category: My files | Added by: Papucja
Views: 1370 | Downloads: 212 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Kërko
Partneret

Copyright Nusret © 2020
Powered by: Papucja