E Diel, 2022-09-25, 5:40 PM
Welcome Guest | RSS

"Zef Lush Marku" II-1

Menu Kryesore
Voto
Rate my site
Total of answers: 22
Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form
Views: 113213 | Added by: Papucja | Date: 2010-05-21 | Comments (17)

Views: 4015 | Added by: Papucja | Date: 2010-04-12 | Comments (0)

Views: 1533 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-13 | Comments (0)

Views: 1635 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-13 | Comments (0)

Views: 1470 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-08 | Comments (0)

Thank you for finding time to see us... have a great time...:D
Views: 1848 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-07 | Comments (0)

Audi A8 i ri do të ketë si veçori një rrjet me shpejtësi të lartë për lundrimin dhe argëtimin brenda makinës.

Andrew Gilbert, një zëvendës president ekzekutiv i prodhuesit të qarqeve Qualcomm, tha se makina do të mundësonte një "flluskë lidhjesh” për udhëtarët, duke i mundësuar ata të përdorin shërbimet ueb me shpejtësi të lartë në ecje e sipër.

Audi A8 do të ketë si veçori sistemin e lundrimit në makinë Ndërfaqja Mobile Media Plus, i cili do të luajë rolin e "pikës së nxehtë” mobile, duke mundësuar pasagjerët të lidhin pajisjet e tyre Wi-Fi me internetin. Lundrimi satelitor ka gjithashtu të integruar Google Earth, duke mundësuar pamje satelitore 3 përmasore (3D) me rezolucion të lartë.

Audi tha se sistemi, kur kombinohet me një atlas rrugësh dhe përmbajtje të tjera interneti, mund të mundësojë planifikim udhëtimi në kohë reale, vendndo ... Read more »

Views: 1458 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-07 | Comments (0)

Faktorët e rrezikut janë karakteristika apo veti të një individi apo popullate prezente gjatë jetës, që shoqërohet me një rrezik të lartë për shfaqjen e sëmundjes në të ardhmen”.


Faktorët e rrezikut të sëmundjes aterosklerotike përfshijnë duhanpirjen, vlerat e larta të kolesterolit në gjak, hipertesionin arterial, diabetin e sheqerit, obezitetin, jetën sedentare dhe dietën e papërshtatshme. Faktorët dietetikë përfshijnë përdorimin e pakët të frutave dhe perimeve, përdorimin e alkoolit në sasi të tjera nga ato të rekomanduara.

Këta faktorë janë zakonisht të modifikueshëm. Faktorë që nuk mund të modifikohen përfshijnë histori familjare për aterosklerozë të hershme (para moshës 50 – 55 vjeç tek meshkujt dhe para menopauzës tek femrat), mosha e avancuar dhe seksi mashkull.

Burrat kanë një rrezik më të madh se gratë megjithëse gratë me sëmund ... Read more »

Views: 1651 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-07 | Comments (0)

Këtë javë Barcelona barazoi kundër Almerias me rezultat 2-2 , ndërsa Reali triumfoi ndaj Sevillës me rezultat 3-2 .
Në minutën 12 shënoi gol Cisma në anët e Almerias , pas 30 minutave më saktësisht në minutën 42 shënoi argjentinasi Leo Messi në anët e Barcelonës dhe me rezultat 1-1 mbyllet pjesa e parë .

Ibrahimovic ndëshkohet me karton të kuq në minutë 60 dhe përjashtohet nga ndeshja.

Në minutën 57 shënon autogol Puyol dhe dërgoi në epërsi Almerian , pas 9 minutave shënoi përsëri i shpejti Messi dhe barazoi rezultatin.

Ndërsa Reali pas shumë mundimeve arriti që më në fund të shijojë vendin e parë .

Xabi Alonso shënoi autogol në minutën e 10 të ndeshjes dhe me rezultate 0-1 për Sevillën u mbyll pjesa e parë .

Në pjesën e dytë shënoi përsëri Dragutinovic për Sevillën dhe bëri rezultatin 0-2 , pas 8 minutave shënon i "madhi" C.Ron ... Read more »
Views: 1431 | Added by: Papucja | Date: 2010-03-07 | Comments (0)

1 2 »
Kërko
Kalendari
«  Shtator 2022  »
E DiE HëE MaE MërE EnjE PrE Sht
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Entries archive
Partneret

Copyright Nusret © 2022
Powered by: Papucja