E Diel, 2020-03-29, 12:05 PM
Welcome Guest | RSS

"Zef Lush Marku" II-1

Menu Kryesore
Voto
Rate my site
Total of answers: 22
Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form
Main » 2010 » Mars » 7 » Barcelona pëson , Reali kryeson
3:16 AM
Barcelona pëson , Reali kryeson
Këtë javë Barcelona barazoi kundër Almerias me rezultat 2-2 , ndërsa Reali triumfoi ndaj Sevillës me rezultat 3-2 .
Në minutën 12 shënoi gol Cisma në anët e Almerias , pas 30 minutave më saktësisht në minutën 42 shënoi argjentinasi Leo Messi në anët e Barcelonës dhe me rezultat 1-1 mbyllet pjesa e parë .

Ibrahimovic ndëshkohet me karton të kuq në minutë 60 dhe përjashtohet nga ndeshja.

Në minutën 57 shënon autogol Puyol dhe dërgoi në epërsi Almerian , pas 9 minutave shënoi përsëri i shpejti Messi dhe barazoi rezultatin.

Ndërsa Reali pas shumë mundimeve arriti që më në fund të shijojë vendin e parë .

Xabi Alonso shënoi autogol në minutën e 10 të ndeshjes dhe me rezultate 0-1 për Sevillën u mbyll pjesa e parë .

Në pjesën e dytë shënoi përsëri Dragutinovic për Sevillën dhe bëri rezultatin 0-2 , pas 8 minutave shënon i "madhi" C.Ronaldo dhe zbut rezultatin në 2-1 .

Mbretërit ishin të pandalshëm , pas 4 minutave shënon spanjolli Ramos dhe barazon rezultatin ,
pastaj në minutën 90 shënon Van Der Vart dhe vulos rezultatin në 3-2 .

Kështu që madrilenët janë në vendin e parë me pikë të barabartë me Barcelonën
Views: 1200 | Added by: Papucja | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Kërko
Kalendari
«  Mars 2010  »
E DiE HëE MaE MërE EnjE PrE Sht
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Entries archive
Partneret

Copyright Nusret © 2020
Powered by: Papucja