E Mërkurë, 2020-05-27, 3:09 AM
Welcome Guest | RSS

"Zef Lush Marku" II-1

Menu Kryesore
Section categories
Voto
Rate my site
Total of answers: 22
Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form

File Catalog

Main » Files » My files

Detyra në Informatik
[ Download from this server (4.79 Mb) ] 2010-03-12, 0:33 AM

D  

Hapni fotografinë katërt.jpg dhe ndryshoni madhësinë e letrës në W-40cm H-55cm

1.     Me ndihmën e mask tool-it selektoni personazhin e fotografisë

2.     Bëni objekt nga selektimi i bërë

3.     Fshieni prapavijën dhe krijoni prapavijën bitmap fill

4.     Krijoni topin e dyfishtë me rrathë e pastaj zbato efektin (teksture –bubbles (400diam 25 cov)) e pastaj preni një fluskë si objekt të ri dhe vendosjani hijen small glow, gjelbërt mbyllur pastaj blur 2 e pastaj texture - plastic 90,25,25.

5.     Krijo objekt zi e gjelbërt dhe vendosjani hijen e verdhë small glow flat (feather rreth 10)

6.     Dyfishoni (Duplicate) objektin paraprak e pastaj zbatojeni transformacionin invert dhe zhvendoseni objektin lart.

7.     Bëni nëntituj

8.     Krijoni drejtkëndësh me ngjyrë të portokalltë, me transparencë 70%

9.     Krijoni titull (Bahamas font) me hije të zezë smallglow flat dhe middle dhe me veglën interactive transparency rregulloni transparencën prej lart kah posht e pastaj me maskën drejtkëndëshe selektoni mesin e pastaj zbatoni transformacionin invert për ngjyra të kundërta.

10.                        Krijoni tekst vertikal me të dhënat e juaja.

Category: My files | Added by: Papucja
Views: 900 | Downloads: 161 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Kërko
Partneret

Copyright Nusret © 2020
Powered by: Papucja